نتایج جستجو برای عبارت :

جستار (1)

این روزها که تورنمنت ویمبلدون 2019 به نیمه نهایی رسیده است، به طور اتفاقی در حال مطالعه کتاب " این هم مثالی دیگر، چهار جستار از حقایق زندگی رومزه/ نوشته دیوید فاستر والاس/ ترجمه بسیار خوب معین فرخی/ نشر اطراف " بودم. اخرین جستار این کتاب درباره موشکافی والاس از سبک بازی راجر فدرر است و بسیار زیاد روایت او دلنشین و جذاب است؛ خصوصا اگر صبح مقاله اش را بخوانی و عصر بازی فدرر را تماشا کنی. 
کتاب شامل 4 جستار( همان essay) است؛ به ترتیب با عنوان های:- آب ای
کلاس دوم دبستان بودم که با یکی از نخستین و مهم‌ترین پرسش‌های فیزیکی زندگی‌ام روبه‌رو شدم. در جاده بودیم. پدرم پشت فرمان بود و من هم روی صندلی کناری او نشسته‌بودم. عادت داشتم وقت‌هایی که در جاده‌ایم خوراکی‌ای کنار دست‌م باشد؛ مخصوصن چیپس یا پفک! این‌بار چیزی نخریده‌بودیم. فقط چای داشتیم. از اول مسیر شروع کردم به اصرارکردن که جایی بایستیم تا چیزی بخرم؛ اما پدرم نایستاد. کم‌کم از شهر بیرون رفتیم، اما اصرارهایم به‌جای کم‌شدن، بیش‌تر ش
یک کلاس جستار نویسی تا مقاله نویسی دارم میرم این کلاس با تدریس دکتر حامد صفائی پور هست.من واقعا از این کلاس علاوه بر بعد آموزشی اش به عنوان یک نیروی محرکه برای غلبه بر اینرسی زیادی که بعد از نوشتن پایان نامه دکتری در من بوجود آمده استفاده می کنم 
این وبلاگ هم تکلیف همین کلاسه. واقعا هم مفید بوده یعنی هم در من هم در بقیه بیشتر داره به بوجود آمدن روحیه پژوهشی کمک میکنه
هفته قبل با وجود اینرسی خیلی زیادم و بی میلی به ادامه تم تحقیق پایان نامه ام ،
• پاها دیگر حرکت نمی‌کنند، دست‌ها رعشه گرفته‌اند، وجودمان پوسته‌ی نازک و دردناکی است که بر روی عصیان‌های به زنجیر کشیده شده و فریادهای به گلو رسیده، کشیده شده باشد... [در غرب خبری نیست، اریش ماریا رمارک] 
• انسان خسته نیست، به ستوه آمده است. نگویید غمگین، بگویید دلتنگ...
• خندان، گریان، افتان و خیزان، با زبانی الکن...، باید بیش از این‌ها کار کرد، باید بیش از این‌ها بود... [انجمن شاعران مرده، کلاین بام] 

معرفی بخش جستار سایت رهبر انقلاب        ورود

در بخش جستار سایت رهبر انقلاب می توانید  سخنرانی هایی رهبر انقلاب که در آنها کلیدواژه ای خاص استفاده شده است را ببیند. کلیدواژه هایی چون جوان مومن انقلابی ، آزادی و ...

دربارۀ این موضوع،
هرچه به ذهن خلاق تان می آید را در قالب دلنوشته و جستار کوتاه
(در حد نیم صفحه - از نگارش داستان پرهیز کنید) و جملات قصار (1 تا 3 عدد) 
بنویسید و به اشتراک و یادگار بگذارید.
منتظر خواندن پیام های دلنوازتان هستم...

دربارۀ این موضوع،
هرچه به ذهن خلاق تان می آید را در قالب دلنوشته و جستار کوتاه
(در حد نیم صفحه - از نگارش داستان پرهیز کنید) و جملات قصار (1 تا 3 عدد) 
بنویسید و به اشتراک و یادگار بگذارید.
منتظر خواندن پیام های دلنوازتان هستم...
اصلی‌ترین محل نمایش تبلیغات در گوگل، صفحه نتایج جستجوی گوگل است. فرض کنید کاربر عبارت طراحی وب‌سایت را در Google.com جستجو کند. به این عبارت “درخواست جستجو” یا “جستار” گفته می‌شود. در پاسخ به این درخواست گوگل صفحه نتایج جستجو حاوی مرتبط‌ترین نتایجی را که به ازای آن جستار، برای آن کاربر و در آن لحظه می‌تواند بیابد نمایش می‌دهد.
یک صفحه وب خاص ممکن است چند بار در نتایج جستجو ظاهر شود، برای مثال: از طریق گوگل ادوردز، از طریق سرویس مکان نمای گو
بافت ازعناصر مهم در فهم متن است وشامل بافت متنی و بافت فرا متنی است(صفوی،1394 :57)بافت فرامتنی یا بافت موقعیتی یعنی موقعیتی که متن در آن به کار رفته است و منظور از موقعیت ،محیط پیرامون زمانی،مکانی، اوضاع اجتماعی،فرهنگی واعتقادی در بر گیرنده متن می باشد.
برای درک بهتر  بافت موقعیتی، مطالعه بر روی عناصر زبانی و غیر زبانی موثر است. در بررسی عناصر زبانی یکی از راهکارها، توجه به نقش های زبانی است. از نظر یاکوبسن(زبان شناس و نظریه پرداز) عوامل دخیل د
1-هزینه نصب پنجره دوجداره چقدر می باشد ؟این یک سوال زیاد مهم و تخصص می باشد لازم به ذکر می باشد بدانید که خرج پنجره دوجداره به فاکتورهای مختلفی از قبیل میزان پروفیل مصرفی ، گونه پروفیل، شمار بازشو ، نوع شیشه و…. دارد برای اطلاعات بیشتر در باره قیمت پنجره دوجداره یو پی وی سی به لینک پایین مراجعه کنید
2-مدت سررسید نصب پنجره UPVC چند روز می باشد ؟بستگی به نوع پروژه دارد اما اگر به طور کلی در پروژه های ساختمان های جدید زیر 3 روز کاری و در پروژه های نو
نمیدونم تو هم مثل من آدمی هستی که هرچقدر از نویسنده بدونی راحت تر با کتابش اخت میشی و بهتر میفهمیش. یا مثل من کسی باشی که دوست داشته باشی داستان زندگی نویسنده هارو بدونی. نه فقط بیوگرافی چیزی بیشتر حتی چیزهایی راجع به نوشته هاش و خود زندگی کردنش. من اینجوریم راستش لذت میبرم و دوست دارم از خوده نویسنده ها هم بدونم نه این که بی توجه فقط کتابو بخونم بدون این که حتی بدونم کی نوشتتش یا برام مهم نباشه. خب باید بگم کتاب جدیدی که شروع کردم ابتدا یا
در جستجوهای اینترنتی خودم از طریق وب یکی از دوستان به متنی درباره جستارنویسی برخورد کردم که حس کردم خیلی برای وبلاگ نویس‌ها مفید است و به نظرم رسید شاید بتوان وبلاگ‌نویسی را هم نوعی جستارنویسی محسوب کرد: مطالعه این مطالب خوب را به شما تقدیم می‌کنم.

مقالات شخصی یا Essay نوشته‌ای
است که هرکسی می‌تواند در قالب آن، تجربیات و طرز فکر خود را در مورد موضوعات مختلف
بنویسد.
جستارنویس می‌تواند کلمات و موضوعات را

به نظرم آمد این دو کتاب و یک جستار مناسب این روزهاست و میتواند حالمان را خوش کند هرکدام به طریقی...

دستگاه ادراکی بشر/ شهید مطهری
این تیتر یکی از گفتارهای کتاب بیست گفتار شهید مطهری‌ست. خیلی وقت است که میخواستم این جستار را معرفی کنم ولی نشد. حالا دیدم بهترین زمان برای معرفی‌اش است. یکی از تاثیرگذارترین مطالبی است که تا به حال خوانده‌ام آنقدر که از حال خودم بعد از خواندن این متن کوتاه 12 صفحه ای متعجب شدم. البته که قطعا ارادتم به استاد شهید
نشریه ترجمان در آخرین شماره‌اش مطلبی با همین تیتر چاپ کرده‌است. این جستار که در سال 2019 توسط «فرانک فوردی» جامعه‌شناس مجارستانی نوشته شده‌است دلایل فرزندآوری کمتر انسانها در سرتاسر کره خاکی را بیان می‌کند. فوردی دلایل اقتصادی را فقط بهانه‌ای از این عدم تمایل بیان میکند به نظر او این تمایل همه‌گیر صرفا یک تصمیم‌گیری شخصی برآمده از تفکرات و فرهنگ آن فرد نیست بلکه یک اپیدمی است که فراگیر شده‌است و سیاستمداران، سلبریتی ها، فعالان محیط ز
بسم الله الرحمن الرحیم
ششمین کتاب از مجموعه ی جستارهای روایی انتشارات اطراف، تازه ترین کتابی ست که خواند ام. کتاب هیچ چیز آنجا نیست، پنج جستار از نوشته های انی دیلارد درباره صداهایی ست که از طبیعت نمی شنویم.جستارهای روایی به متن های غیر داستانی گفته می شود که لحنی شبیه به زبان شفاهی دارند. جستارهای روایی لحن صمیمی و صادقانه ای دارند و از طنزی ظریف نیز بهره می گیرند. نویسنده ی جستار روایی روایت شخصی خود را از اتفاقات شرح می دهد، تجربه های خود
معنی و تعریف. خودزندگی‌نامه یا اتوبیوگرافی به گونه‌ای از زندگی‌نامه‌نویسی اطلاق می‌شود که توسط خود فرد نگاشته شود. واژه‌ی اتوبیوگرافی از کلمه‌ی یونانی autobiographia گرفته‌شده که در آن autos به معنای خود، bios به معنای زندگی و graphien به معنای نوشتن است. به نظر می‌رسد تعریف این گونۀ ادبی با اختلاف نظرهای بسیاری همراه بوده و به همین دلیل، مرزبندی جامعی برای آن ارائه نشده‌است. با این وجود، بیش‌ترِ این تعریف‌ها را می‌­توان به دو دستۀ کلی تقسیم کرد
فناوری نانو، امروزه به دلیل اتساع گستره های کاربردی، و تاثیرگذاری سر راست بر بیشتر صنایع و علوم ، یک تکنولوژی نخستینگی دار و استراتژیک برای تمامی کشورها محسوب می شود. به همین علت و اهمیت، این تکنولوژی در سالهای بازپسین با رشدی سریع و گسترشی فوق العاده در بسیاری از زمینه ها مفصل شده است.بطوریکه امروزه در جهان از این فناوری بعنوان یک فناوری کلیدی و تاثیر گذار بر علم و صنعت یاد شده و بسیاری از کشورهای گسترش مکشوف صنعتی و در حال توسعه برنامه ها
جلسه‌ی ظهر رئیس بیمارستان با اینترن‌ها را بهانه می‌کنم و به دکتر می‌گویم درمانگاه نمی‌روم. از بیمارستان می‌زنم بیرون. صدایی توی گوشم جستار می‌خواند. ترسان از اینکه دکتر در خیابان یا پیاده‌رو یا روی پل عابر پیاده ببینتم مثل کسانی که از چیزی فراری اند به اطرا‌فم نگاه می‌کنم. به ایستگاه اتوبوس می‌رسم. چهار زن با گردن‌هایی کج به سمت چپ چشم به راه آمدن اتوبوس هستند. چشم‌هاشان ماشین‌ها را دنبال می‌کند و توی سرشان چه خبر است خدا می‌داند.
بسم الله قاصم الجبارین
قسمت اول
همانطور که مستحضرید زنادقه روایتی را ذکر کردند تا بگویند زنان عورت ( آ ل ت) هستند و همچنین باید در خانه نگاه داشته شوند ما در این جستار بررسی می کنیم که فهم اینها از روایت تا چه میزان درست بوده است ! (در لینک زیر متن کامل شبهه را مطالعه فرمایید)
http://uupload.ir/files/4e2n_img_20190813_101149.jpg
ادامه مطلب
احتمالاً تا به حال به این جستار دقت کرده‌اید که عکس ها متحرک GIF صفحات وب بی وقفه تکرار می‌شوند که برخی مواقع می‌توانند آزار دهنده باشند. وانگهی توزیع بی نهایت GIF ها مایه سنگینی صفحات و حتی افزایش مصرف باتری لپ تاپ‌ها می‌شود. در پیوسته به شما می گوییم که چگونه در مرورگر Firefox عکس ها متحرک GIF تنها یک‌بار پخش شوند.

غالباً فایل‌های GIF کوتاهی هستند و به طور قبل فرض برای نهایت بار توزیع می‌شوند، اما قطعاً شما نمی‌خواهید ده‌ها بار یک تصویر متح
پ.ن.1: اگه نخونیدش چیزیو از دست نمی‌دین! این متن‌ها رو برای خودم می‌نویسم که بعده‌ها یادم بیاد چه‌ها کردم توی این ماه :)
---------------------------
عمیق‌تر درگیر شدن تو گروه DeArc و طراحی حرفه‌ای آموزش‌های شخصیت شناسی در سطوح مختلف...
اینترنت وصل شد :)))!
شخصیت پردازی هیرکان تهامی با صادق..
حامی طلبی هرا-گونه‌ی یه دوست :)
بانک رفتن و ریختن پولایی که اشتباه شده بود به حسابم (امیدوارم بعدا خودم بفهمم چی نوشتم :دی)
آموزش MBTI به بچه‌های سایه ^_^
خوندن رشد بصورت هف
برای من رسما سال جدید شروع شد. هرچند که امروز دیر بیدار شدم فکر کنم دوازده اینطورا بود. اما شروع کردم به کار کردن. کتاب بارت فوکو آلتوسر رو دارم میخونم. خب اولین بخشش در مورد مقاله یا جستار نوشته شده توسط بارت هست از اثر تا متن. من مقاله رو وقتی ترم اخر دانشگاه بودم خوندم که البته چیز زیادی یادم نیست یعنی کلیات توی ذهنم هست. پیاده رویم رفتم. این کارو همینجا قول میدم تحت هر شرایطی هر روز انجامش بدم ادم یه ذره حس میکنه زنده است. جدیدا احساس میکنم ب
در این نوشتار به بررسی جستار جذب فرمان نامه آموزش تربیت سنه 98 یا به عبارت دیگر، جذب سرباز آموزگار 98 می پردازیم.
شرایط جذب سرباز آموزگار هر ساله از طریق بخشنامه وزارت تعلیم تربیت ابلاغ می شود که آخرین بخشنامه آن ، در اردیبهشت سال 98 برای سنه تحصیلی 99-98 ابلاغ است.

شرایط عمومی جذب سرباز معلم
آن تقسیم از داوطلبینی دارای شرایط هستند که فیش ی حاضر به خدمت خود را گرفتن کرده باشند و این برگه، مهر غیبت نداشته باشد و تاریخ گسیل آن ها تیر و شهریور سال
تا الان چند تا جستار از سونتاگ رو خوندم و فکر میکنم کافیه. موتورم راه افتاد همینجوریشم باید کلی از چیزایی که گفته چه فیلم چه کتاب چه مقاله رو پیدا کنم و بخونمو ببینم. تقریبا تمام فیلم هارو پیدا کردم ولی هنوز ندیدم. از هشت یا نه تا مقاله هم فقط سه تاشو پیدا کردم که دو تاش انگلیسی یکیش فارسی. میخوام کتاب تاریخ فلسفه نوشتهٔ کاپلستون با ترجمهٔ جلال الدین اعلم با نشر علمی فرهنگی رو بخونم و اگه وسطش خسته شدم برم دوباره سراغ سونتاگ. فکر نکنم اشکالی
منتشر شده در: روزنامه شرق، پنج‌شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۹، شماره ۳۷۰۲

بازنشر در: بانک اطلاعات نشریات کشور | مثلث آنلاین | نامه‌نیوز

دریافت فایل PDF روزنامه
پیروزی دانلد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری 2016 ایالت متحده آمریکا موجبات شوک و غافل‌گیری اکثر تحلیل‌گران و سیاست‌مداران را رقم زد؛ پدیده‌ای که سبب شد تا بار دیگر عوام‌گرایی (Populisme) جان تازه‌ای بگیرد و بیم آن رود که جهان با موج تازه‌ای از رهبرانی از این دست مواجه شوند؛ سیاست‌مدارانی ک

روش فهم منظومه فکری رهبر انقلاب     فیلم کارگاه       پاورپوینت

همچنین برای کسب روش فهم منظومه فکری به بخش های زیر مراجعه کنید.

بخش پیشخوان سایت رهبر انقلاب      ورود

معرفی بخش جستار سایت رهبر انقلاب        ورود
روش مواجهه با بیانات رهبر انقلاب  برای کسب روش تحلیل سیاسی    ورود
منتشر شده در: روزنامه شرق، پنج‌شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۹، شماره ۳۷۰۲

بازنشر در: بانک اطلاعات نشریات کشور | مثلث آنلاین | نامه‌نیوز | بامداد

دریافت فایل PDF روزنامه
پیروزی دانلد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری 2016 ایالت متحده آمریکا موجبات شوک و غافل‌گیری اکثر تحلیل‌گران و سیاست‌مداران را رقم زد؛ پدیده‌ای که سبب شد تا بار دیگر عوام‌گرایی (Populisme) جان تازه‌ای بگیرد و بیم آن رود که جهان با موج تازه‌ای از رهبرانی از این دست مواجه شوند؛ سیاست‌م
تا حالا کسی از خودش پرسیده خوندن کتاب های خودیاری ایا بدردش خورده یا نه
 از کتاب های خودیاری که خواسته های چرتی دارند یا  دستورالعمل های بی سرو ته میدن همراه با جمله های انگیزاننده و خودستایانه دارند رو قائل قضیه رو می کنند این کتاب ها رو یه جورایی توهین به خودم میدونم
اخه درسته چند تا جمله خوب و قشنگ میتونی از تو کتاب پیدا کنی اما اونا لحظیه
پایدار نیست.حال خوب گرفتن از این کتاب ها  بعدش واسه کوتاه مدته بعداخودتی و زندگی خودت و مشکلات خودت ب
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از یورونیوز، تو یکی از این تفحص ها از تقریبا دو هزار نفر در ایالت فلوریدا تست پادتن (آنتی بادی) مصیبت «کووید ۱۹» گرفته شد. استفهام دیگر همچنین به خشکی امدن روی ساکنان یکی از خانه های سالمندان ایالت واشنگتن ادا شد. یافته های این دو پژوهش که روز جمعه منتشر شد بر نگرانی دانشمندان مبنی بر اینکه گروهی از مبتلایان بدون آنکه بدانند راوی سنخ جدید ویروس کرونا هستند افزوده است. مولود استفهام دانشگاه پزشکی میامی نشان می د
آرزو بر جوانان عیب نیست "من یک زنم و به زن بودنم افتخار می کنم.  " شاید این جملات را در دنیای امروزه،  زیاد شنیده باشید.  به لحاظ دستوری جملات ساده ای هستند  اما نمایانگر یک مکتب یا دیدگاه و یا جنبشی خاص در تمام جوامع بشری شده اند.    درواقع دیدگاه پسامدرن، با جنبش زنان آغاز و به صورت  همه گیر در جوامع مختلف نمودار شد.  دیدگاهی که کمربندی انتزاعی را بین قشر زن و مرد در جامعه اعمال می کند.  نتیجه آن، با قدری جانب داری ، به سالارگری قشری خاص م
عنوان: برگ اضافینویسنده: منصور ضابطیاننشر: مثلثتعداد صفحات: 160سال نشر: چاپ اول 1394
این کتاب برخلاف کتاب های دیگر ضابطیان ( که آن ها را نخوانده ام و تنها اندکی در موردشان می دانم) یک سفر نامه کامل نیست. مجموعه ای از سی و اندی جستار مختلف از غرب تا شرق هستند که خاطره ای، حادثه ای و یا تصویری به یاد ماندنی را توضیح میدهد. کتاب مصور است و تصاویر گاهی برای مخاطب جالب هستند و در بعضی مواقع به نظر اضافه می آیند.  آدم دلش می خواهد بیشتر از اینکه به تصاویر پ
بیان مسأله:
امام صادق
(علیه السلام)، امام ششم شیعیان و رئیس مذهب شیعه نام گرفته است.کثرت فعالیت های
ایشان در زمینه ی باروری مذهب شیعه و به ثمر نشاندن آن مشهور است.شاید میان شمار
بسیار احادیث امامان معصوم، تعدد احادیث امام صادق(علیه السلام) در نگاه بسیاری
چشمگیر بوده و مورد توجه قرار گرفته باشد.از طرفی شنیدن عباراتی همچون، رئیس مذهب
شیعه ومذهب جعفری، در وصف امام توجه را بر می انگیزد.
باتوجه به
شرایط فوق این سوال ایجاد می شود که:شرایط فرهنگی و
یکی از ویژگی های ممتاز قرآن صحنه های شگفت انگیز آن است که چشم ها
را به خود خیره می کند و موجی از حرکت و نشاط را در دل مخاطبان بر می انگیزد. در
موارد بسیاری تنها با تعابیر و واژه هایی صرف، در قرآن روبرو نیستیم بلکه روبه روی
تصاویری زنده و مجسم هستیم که با ما سخن می گویند، و به عبارتی در مواجهه با این
تعابیر، به جای آنکه ما خواننده باشیم گویا بیننده هستیم . قرآن به کمک الفاظی
ظاهرا ساده و معمولی صحنه ها و تصاویری می آفریند که تا قیامت زنده هستند و ن
پاورپوینت اخلاق اداری
اخلاق اداری مطلوب زمانی بوجود میاید که کارکنان نظام اداری به مردم از نظری درست بنگرند و خود را خدمتگزار و وکیل مردمان بدانند در اینصورت اخلاق اداری ظهور می‌نماید که با تلاش مداوم و پیوسته و دوری از هر نوع سستی و کوتاهی در انجام امور و با مسولیت خواهد بود.در این مقاله به بررسی اهمیت و ضرورت بحث‏‌‌های اخلاقی،اهمیت اخلاق در روایات اسلامی،معانی و کاربردهای اخلاق،مدل مفهومی تاثیرگذار بر رفتار اخلاقی کارکنان،دو لغزشگا
در همایش تاریخ و فلسفه علم در دانشگاه شریف، ساعت شنبه 14 اردیبهشت ساعت 10 صبح، اینجانب سخنرانی درباره اتمگرایی کلام ارائه خواهم داد که چکیده سخنرانی را در ذیل ملاحظه می فرمایید. از تشریف فرمایی علاقه مندان خوشحال خواهم شد.

اتم­گرایی کلام؛ مادی­گرایی در فیزیک

بنفشه افتخاری
چکیده

تاریخچه اتم­گرایی، به یونان باستان می­گردد. اتم­گرایی
یونان، نظریه ماتریالیستی (مادی­گرا)، علی و مکانیکی بود. اتم­گرایی، چه اتم­گرایی
یونان و چه اتم­گرایی جد
کتاب «انسان‌ها در عصر ظلمت» را تمام کردم. مجموعه‌ی ۱۱ جستار از هانا آرنت، ۱۱ گزارش از زندگی ۱۰ شخصیت نامتجانس اوایل قرن بیستم. ۱۰ نفری که به قول هانا آرنت اگر به زبان درمی‌آمدند از جمع شدن‌شان در یک اتاق چه فریاد اعتراض‌ها که برنمی‌آوردند. ۱۰ نفری که وجه اشتراک‌شان نه استعدادشان است و نه اعتقادات‌شان و نه پیشه و نه محیط اجتماعی‌شان:
«پشتوانه و پیش‌فرض پنهان گزارش زندگی‌های گردآمده در این کتاب، این اعتقاد است که حتی در تاریک‌ترین زما
عنوان: حواس پرتی مرگبارنویسنده: جین واینگارتنمترجم: مجتبی هاتفنشر:  ترجمان علوم انسانیتعداد صفحات: 112سال نشر: چاپ اول 1397
جین واینگارتن روزنامه‌نویس است و بخاطر دو جستاری که در این کتاب آورده شده‌اند، برنده جایزه پولیتز شده است. دو جستار «مرواریدهای قبل صبحانه» و «حواس‌پرتی مرگبار» به مهمترین عادت‌های انسان در دوران مدرن اشاره می‌کند: همیشه در عجله بودن و حواس‌پرتی. در مقدمه تمام آنچه که قرار است در طول کتاب فهمیده شود، آورده شده است. م
گاهی محک تجربە بە من می‌گوید کە گفت‌وگوهای میان‌فردی در دنیای واقع و بالتّبع در فضای مجازی، در کشور ما هیچ فایدەای ندارد، اما ظاهراً از آن گریز و گزیری نیست.  گفت‌وگوی واقعی دارای پیش‌شرطها و شرایطی است که در فرهنگ عمومی ما غایب‌اند. در این جستار کوتاه  بصورتی بسیار گذرا به مهمترینِ آنها اشاره می‌کنم:
 یکی از پیش‌شرطهای گفت‌وگو، برابری‌انگاری میان افراد انسانی و نیز به رسمیت شناختن نوعی خودآیینی است. 
عامل دیگر نسبی دیدن فهم و اندیش
گاهی محک تجربە بە من می‌گوید کە گفت‌وگوهای میان‌فردی در دنیای واقع و بالتّبع در فضای مجازی، در کشور ما هیچ فایدەای ندارد، اما ظاهراً از آن گریز و گزیری نیست.  گفت‌وگوی واقعی دارای پیش‌شرطها و شرایطی است که در فرهنگ عمومی ما غایب‌اند. در این جستار کوتاه  بصورتی بسیار گذرا به مهمترینِ آنها اشاره می‌کنم:
 یکی از پیش‌شرطهای گفت‌وگو، برابری‌انگاری میان افراد انسانی و نیز به رسمیت شناختن نوعی خودآیینی است. 
عامل دیگر نسبی دیدن فهم و اندیش
مصیبت های قلبی-عروقی، علت اجل های بسیاری است و محققان بخاطر کاهش مخاطره این سنخ بیماری ها، روش های مختلفی پیشنهاد می دهند. اخیرا محققان داخل بررسی های خود به فواید آب گوجه فرنگی برای سلامت قلب جای پا برده اند. این تیم تحقیقاتی تماشایی کاهش ضیق خون و سطح کلسترول درون افرادی که آب گوجه فرنگی مصرف می کنند هم بوده اند ولی پی آب گوجه فرنگی روی کاهش کلسترول و تنگ کردن خون هنوز کاملا تایید نشده است. در ادامه، درون این بنیان توضیحات بیشتری ارائه شده
حالا ده سال از آن شب کذایی گذشته است. همان شب امتحان برنامه‌نویسی سی پلاس پلاس. همان شبی که زدم تو سر خودم و تو سر کتاب و جزوه‌ها که کد نویسی یاد بگیرم و توی امتحان فردایش نیفتم. ده سال از آن شبی که نومید شدم و از زور نومیدی رفتم سراغ بلاگفا و یک وبلاگ ثبت کردم به اسم سپهرداد گذشته است. همان شبی که گفتم گور بابای هر چه برنامه‌نویسی و کدزنی و الگوریتم و دستور فور و دستور ایف است. ده سال از ترم اول دانشجوی دانشکده فنی بودنم گذشته است و حالا ده سال
عنوان دور و درازی برای این یادداشت نوشتم تا آن چه در ذهنم هست را خلاصه تر در چند کلمه بیاورم. خلاصه نه برای اینکه از دست خواندن کلّ متن خلاص شوید! تا دستگیرتان شود که درباره چه می خواهم بگویم. اینکه هنر چه چیزهای را در برابر ذهن ما پهن می کند جای حرف بیش از این دارد و با چند یادداشت، قابل گفتن نیست. اما این یادداشت شاید یک نقطه ی سر خط برای شروع است، برای پیمودن فهم یک بعد از هنر.
هنر در هر زمینه و با ابزاری باید «راه گشا » شود و باشد. این راه گشا بو
پیش‌نوشت: نوشتن برایم دوباره سخت شده. نثر بیچاره‌ی پست را ببخشید. 
+داشتم برای اولین‌بار تلاش می‌کردم حین خواندن، خودکار بنفش به دست، زیر جمله‌هایی که یک لحظه یکی از خط‌های ذهنم را گره انداخته‌اند خط بکشم. با مداد یک برداشت از یک پاراگراف پرپیچش را گوشه‌ی متن بنویسم. و مطمئن بودم که جواب نمی‌دهد و من مال این کارها نیستم. ولی جواب داد و ناگهان فهمیدم که چقدر میزان دریافتم از متن بالا رفت. رفتم سراغ کتاب جُستاری که قبلاً خوانده بودمش و خب
سال نود و هفت به نسبت سال نود و شش کمی بیشتر مطالعه کردم.تفاوت خیلی چشمگیر نبود ولی با وجود مشغله هایی که از سال نود و شش بیشتر بودند، نسبتاً نتیجه ی راضی کننده ای بود.
معمولاً سال را با مطالعه ی یک رمان خوب شروع می کنم.سال گذشته هم با رمان خانواده تیبو شروع کردم که اینجا چیزهایی در موردش نوشته ام.
هر سال چند کتاب برای بازخوانی مجدد در لیستم قرار می دهم که ممکن است به دلایل مختلفی باشد از جمله:
- برای هضم (جذب و شاید دفع) محتوای آن کتاب نیاز به باز
سال نود و هفت به نسبت سال نود و شش کمی بیشتر مطالعه کردم.تفاوت خیلی چشمگیر نبود ولی با وجود مشغله هایی که از سال نود و شش بیشتر بودند، نسبتاً نتیجه ی راضی کننده ای بود.
معمولاً سال را با مطالعه ی یک رمان خوب شروع می کنم.سال گذشته هم با رمان خانواده تیبو شروع کردم که اینجا چیزهایی در موردش نوشته ام.
هر سال چند کتاب برای بازخوانی مجدد در لیستم قرار می دهم که ممکن است به دلایل مختلفی باشد از جمله:
- برای هضم (جذب و شاید دفع) محتوای آن کتاب نیاز به باز
بعد از خوندن کتاب غربزدگی و سنگی بر گوری  آل احمد و غروب جلال ِ سیمین دانشور تصمیم گرفتم درباره ی آل احمد بنویسم. از او دو ترجمه، نمایشنامه های سو تفاهم از آلبر کامو و کرگدن از اوژن یونسکو هم به علاوه ی داستان های کوتاه یا بریده کتاب هایی جسته و گریخته توی اینترنت خونده بودم. اما باز هم وقتی سعی میکنم همه ی اونچه از آل احمد میدونم توی ذهنم جمع کنم و بنویسم، کار برام سخت میشه. 
در نظر من آل احمد شخصیت جالبی داشته، شخصیتی ماجراجو. همون طور که دانش
یه حساب سرانگشتی کردم؛ بیش از 7000 کلمۀ منتشرنشده دارم. یه مقالۀ علمی، یه جستار روایی علمی، یه داستان کوتاه و یه داستان نسبتن کوتاه، که البته دوتای اولی اون‌جاهایی که باید منتشر شدن و توی چند روز آینده این‌جا هم می‌ذارم‌شون. دوتای آخر اما نیاز به این دارن که بیش‌تر روشون کار بشه. و این‌ها همه جدای از کلی داستان و متنِ نوشته‌نشده در مورد روزمرۀ این روزهام‌‌ه که بسیار دوست دارم در موردشون بنویسم، اگه وقت بشه. 
امروز کلی خوش‌حال شدم. برن
همه ما می دانیم که د ردوران شیرین و جذاب بارداری یکی از مهم ترین و مشهود ترین ها دگرگونی ها ظاهری و فیزیکی در بردن مامان عزیز نوزاد است. برخی از کسان از این تغییرات خوششان نمی آیند و برخی دیگر اتفاقا عاشق همین تغییراتی هستند که پرتو دهنده شکل اخذ هستی یک انسان دیگر در بدنشان است. نمی دانم داخل از کدام تقسیم افراد هستی اما می خواهم بگویم که ذات بارداری و بارور شدن زیباست و تو هم از ان لذت ببر؛ تنها اینکه باید با یک سری از دگرگونی ها آشنا باشی الی
بعد از عشق

نوشته الیف شافاک

ترجمه ارسلان فصیحی

نشر نیک
روایت بارداری در کتاب ها 

رمان بعد از عشق یا همان شیر سیاه الیف شافاک را دوست
ندارم. هرچند به نظرم می‌آید که ترجمه خوب و روانی دارد و مترجم طنز داستان را هم
به خوبی در آورده، و البته که چندبار مطمئن می‌شوم که مترجم زن نیست و ارسلان نام
مردانه‌ای است. اما گمان می‌کنم که این مرد هم مثل اشمیت یا دنیای زنان را خوب می‌شناسد
و یا مشاور زن خوبی دارد.

کتاب روایتی است از جنجال یک زن که می‌تر
راه اندازی یک کسب و کار در کشوری و مهاجرت از طریق ثبت شرکت سایر یکتا از راه های سرمایه گذاری و کسب اقامت به آمار می رود. از آنگونه کشورهایی که می توانید با ثبت شرکت و سرمایه گذاری در آن به اقامت برسید مملکت مجارستان است. این نوشتار دشواری ها و معایب ثبت کمپانی در مجارستان را بررسی می کند،

مشکلات ثبت کمپانی در مجارستان
ثبت کمپانی در مجارستان علی رغم سهم مندی از مزایای بسیاری نظیر تکاپو در قلب اروپا، دسترسی به بازاری با بیش از 500 میلیون نفر جمع
فایل درس پژوهی فارسی اول ابتدایی نشانه ی (خ) فرمت فایل دانلودی: .zipفرمت فایل اصلی: تعداد صفحات: 31حجم فایل: 212قیمت: 6000 تومانبخشی از متن:درس پژوهی فارسی اول ابتدایی نشانه ی (خ)تعداد صفحات:31فرمت فایل:ورد چکیده آدمی از آغاز بر آن بوده است که تاریکی های جهان را به نور آگاهی و دانش و اندیشه روشن نماید تا بتواند به افق های دورتر دانایی و دانش اوج بگیرد. در این میان اشتغال به نشر و پژوهش در علوم موهبتی است ایزدی که معلمان را به مراتب عالی الهی می رساند.
بسیاری از کاربران ترجیح می‌دهند به جای خرید گوشی پرچمدار با قیمت‌های بالا، از نسخه‌ میان‌رده آن‌ها استفاده کنند. هواوی با در عقیده اخذ این روند، گوشی P30 lite را برای این تقسیم از کاربران ارائه کرده است که ضمن داشتن مشخصات بروز، قیمت متعادل‌تری نیز دارد. در این مقاله از مشاوره خرید موبایل ما 4 دلیل برای خرید این گوشی آورده ایم.

در واقع گوشی P30 lite جایگزینی میان‌رده برای پرچمداران P30 و P30 Pro است که اکثر قابلیت آن‌ها را با قیمتی پایین‌تر در ا
فایل درس پژوهی ریاضی ششم ابتدایی ساده کردن کسر فرمت فایل دانلودی: .zipفرمت فایل اصلی: تعداد صفحات: 27حجم فایل: 206قیمت: 6000 تومانبخشی از متن:درس پژوهی ریاضی ششم ابتدایی ساده کردن کسرتعداد صفحات:27فرمت فایل:ورد چکیده آدمی از آغاز بر آن بوده است که تاریکی های جهان را به نور آگاهی و دانش و اندیشه روشن نماید تا بتواند به افق های دورتر دانایی و دانش اوج بگیرد. در این میان اشتغال به نشر و پژوهش در علوم موهبتی است ایزدی که معلمان را به مراتب عالی الهی می
فایل درس پژوهی علوم اول ابتدایی فایده های گیاهان فرمت فایل دانلودی: .zipفرمت فایل اصلی: تعداد صفحات: 28حجم فایل: 208قیمت: 6000 تومانبخشی از متن:درس پژوهی علوم اول ابتدایی فایده های گیاهانتعداد صفحات:28فرمت فایل:ورد چکیده آدمی از آغاز بر آن بوده است که تاریکی های جهان را به نور آگاهی و دانش و اندیشه روشن نماید تا بتواند به افق های دورتر دانایی و دانش اوج بگیرد. در این میان اشتغال به نشر و پژوهش در علوم موهبتی است ایزدی که معلمان را به مراتب عالی اله
فایل درس پژوهی ریاضی سوم ابتدایی ضرب اعداد یک رقمی فرمت فایل دانلودی: .zipفرمت فایل اصلی: تعداد صفحات: 30حجم فایل: 211قیمت: 6000 تومانبخشی از متن:درس پژوهی ریاضی سوم ابتدایی ضرب اعداد یک رقمیتعداد صفحات:30فرمت فایل:ورد چکیده آدمی از آغاز بر آن بوده است که تاریکی های جهان را به نور آگاهی و دانش و اندیشه روشن نماید تا بتواند به افق های دورتر دانایی و دانش اوج بگیرد. در این میان اشتغال به نشر و پژوهش در علوم موهبتی است ایزدی که معلمان را به مراتب عالی
فایل درس پژوهی علوم سوم دبستان منابع انرژی فرمت فایل دانلودی: .zipفرمت فایل اصلی: تعداد صفحات: 25حجم فایل: 204قیمت: 6000 تومانبخشی از متن:درس پژوهی علوم سوم دبستان منابع انرژیتعداد صفحات:25فرمت فایل:ورد چکیده آدمی از آغاز بر آن بوده است که تاریکی های جهان را به نور آگاهی و دانش و اندیشه روشن نماید تا بتواند به افق های دورتر دانایی و دانش اوج بگیرد. در این میان اشتغال به نشر و پژوهش در علوم موهبتی است ایزدی که معلمان را به مراتب عالی الهی می رساند. و
فایل درس پژوهی ریاضی سوم ابتدایی خواندن ساعت فرمت فایل دانلودی: .zipفرمت فایل اصلی: تعداد صفحات: 26حجم فایل: 208قیمت: 6000 تومانبخشی از متن:درس پژوهی ریاضی سوم ابتدایی خواندن ساعتتعداد صفحات:26فرمت فایل:ورد چکیده آدمی از آغاز بر آن بوده است که تاریکی های جهان را به نور آگاهی و دانش و اندیشه روشن نماید تا بتواند به افق های دورتر دانایی و دانش اوج بگیرد. در این میان اشتغال به نشر و پژوهش در علوم موهبتی است ایزدی که معلمان را به مراتب عالی الهی می رسا
فایل درس پژوهی ریاضی سوم ابتدایی الگوی تقارن فرمت فایل دانلودی: .zipفرمت فایل اصلی: تعداد صفحات: 29حجم فایل: 212قیمت: 6000 تومانبخشی از متن:درس پژوهی ریاضی سوم ابتدایی الگوی تقارنتعداد صفحات:29فرمت فایل:ورد چکیده آدمی از آغاز بر آن بوده است که تاریکی های جهان را به نور آگاهی و دانش و اندیشه روشن نماید تا بتواند به افق های دورتر دانایی و دانش اوج بگیرد. در این میان اشتغال به نشر و پژوهش در علوم موهبتی است ایزدی که معلمان را به مراتب عالی الهی می رسا
فایل درس پژوهی ریاضی پنجم دبستان محیط دایره فرمت فایل دانلودی: .zipفرمت فایل اصلی: تعداد صفحات: 28حجم فایل: 2735قیمت: 6000 تومانبخشی از متن:عنوان درس پژوهیریاضی پنجم دبستان محیط دایرهفرمت فایل: وردتعداد صفحات:28 چکیدهآدمی از آغاز بر آن بوده است که تاریکی های جهان را به نور آگاهی و دانش و اندیشه روشن نماید تا بتواند به افق های دورتر دانایی و دانش اوج بگیرد. در این میان اشتغال به نشر و پژوهش در علوم موهبتی است ایزدی که معلمان را به مراتب عالی الهی می
 شادی و سرور از دیدگاه قران        یکی از تمایلات و استعدادهای درونی انسان میل و نیاز به سرور، بهجت و لذت در زندگی است. اضطراب‌های فکری و تنش‌های روانی از مشکلات جدی انسان عصر تکنولوژی و ارتباطات است که منجر به کاهش احساس شادی در وی شده است. این جستار با هدف بررسی شادی ازدیدگاه قرآن انجام شده است. پژوهش حاضر، یک مطالعه کتابخانه ای است که به تبیین ماهیت شادی با رویکرد قرآنی، می پردازد. شادی در قرآن دارای جایگاه خاصی است و به گونه های مختلف مو
در طول چند سنه تازه شرکت‌های سازنده گوشی علاوه بر ارائه‌ی قابلیت‌های مترقی همچون دوربین‌ حرفه‌ای، پردازنده و باتری قدرتمند و نمایشگرهای باکیفیت، تلاش کردند ضخامت گوشی‌ها را الی بی گمان شدنی تفریق دهند که این جستار علاوه بر تفریق وزن، در طراحی گوشی هم کارایی زیادی داشته است. در این نوشتار به ۵ مدل از گوشی‌های هوشمندی می‌پردازیم که در ردیف محصولات سبک و باریک قرار می‌گیرند.

گوشی های اندرویدی سبک و باریک
کمتر گوشی در چندسال پسین ساخته
برآورد هزینه راه اندازی فست فود با دریافت مشاوره از مشاورین مجرب هلدینگ برترین سرآشپزان آسیا می توانید برآوردی دقیق از هزینه های لازم جهت راه اندازی فست فود و رستوران خود داشته باشید. از صفر تا صد راه اندازی فست فود با شما خواهیم بود.

انتخاب محل جهت راه اندازی فست فود
اصلی‌ترین و شاید زمان‌برترین موضوع در راه اندازی فست فود و راه اندازی رستوران انتخاب محلی مناسب برای اینکار است. محل فست فود موضوعی است که بر روی کل پروژه شما تاثیر گذار است.
ساخت کامل یک وبسایت خبری با کمک افزونه‌های وردپرسدسته‌بندی‌ها: افزونه وردپرس، مقالات وردپرس۲۲ مهر ۱۳۹۷8,159 بار داغ شده        1 رایساخت وبسایت خبری با وردپرسوردپرس را در عالم به عنوان یک پلتفرم محبوب برای ساخت گونه ها وبسایت‌ها می‌شناسند و واقعا هم همین‌طور است. با کمک آن به راحتی می‌توانید وبسایت خبری، فروشگاهی، شرکتی، شخصی و… بسازید و در ساخت آن با هیچ محدودیتی مواجه نمی‌شوید. در واقع وردپرس بخشی از موفقیت خود را مدیون افزونه‌هایش
نقدها و نظرها-کتاب "نبض خیس صبح"آخرین اثر دکتر سروش دباغ در باب صاحبِ "هشت کتاب"، سهراب سپهری‌ست. ابتداً ممنونم از ایشان که این اثر گران‌سنگ را به من هدیه دادند و مرا هم‌نورد افق‌های دور کردند. امیدوارم بتوانم در این مجال اندکی شما را با این اثر خواندنی آشنا کنم و از زوایای معرفتی آن چیزکی بگویم. چنانکه می‌دانید کتاب حاضر پنجمین اثری‌ست که مستقلاً توسط این فیلسوف برجسته‌ی اخلاق درباره‌ی "پروژه‌ی عرفان مدرن" و خاصه شاعر بنام معاصر سهراب
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، حدود ۳۰ درصد از کودکان، حداقل یک بار درون طول دوران طفولیت درون بیمارستان بستری می شوند و حدود ۵ درصد از آن ها نیز، چندین کود چنین رویدادی را تجربه می کنند. بستری شدن برای کودکان، بوسیله نشانی دست پاچه بخاطر مدنی شدن و سازگاری با فضا متاخر آن غم درون شرایطی است که خیر تنها از سلامت برخوردار نیستند، بلکه در معرض اصابت با عوامل ناشناخته و خطرآفرین نیز قرار دارند. محدودیت کودک درون مکانیسم های دفاعی هم
در هنگام نصب دوربین مداربسته، موعد هایی قبل می آید که نصاب مجبور به نصب دوربین مداربسته بر روی سقف یا دیوار می شود. این پیشه البته باعث پیشگیری از دستکاری های خرابکارانه یا دیگر عوامل می گردد. از جهتی این مسئله باعث می گردد الی دسترسی به دوربین ها جهت انجام تعمیرات، تنظیمات و ... دشوار گردد. 

برای حل این جستار تولیدکنندگان دست به ابداع تکنولوژی هایی زده اند که بتوان از طریق بعید این تنظیمات را اتمام داد. یگانه گذرگاه حل، استفاده از تکنولوژی UT
خیبر صہیون تحقیقای ویب گاہ: جس طرح کل علی کے گریہ کی آوازیں بلند تھیں آج بھی نخلستانوں سے بلک بلک کر علی کے رونے کی آواز سنی جا سکتی ہے جہاں علی جیسا یکتائے روزگار اپنے معبود کے سامنے فریاد کر رہا ہے ربنا ما خلقت ھذا باطلا سبحانک فقنا عذاب النار ….آئیے اس مبارک مہینہ میں جہاں ہر طرف برکات کا نزول ہے کچھ ان اساسی اور بنیادی مسائل پر وقت نکال کر غور کرتے ہیں کہ علی کی تہنائی کا راز آخر کیا تھا ؟ قرآن آج کیوں تنہا ہے؟ علی اور قرآن کا رشتہ کیا ہے؟ عل
در هنگام نصب دوربین مداربسته، موعد هایی قبل می آید که نصاب مجبور به نصب دوربین مداربسته بر روی سقف یا دیوار می شود. این پیشه البته باعث پیشگیری از دستکاری های خرابکارانه یا دیگر عوامل می گردد. از جهتی این مسئله باعث می گردد الی دسترسی به دوربین ها جهت انجام تعمیرات، تنظیمات و ... دشوار گردد. 

برای حل این جستار تولیدکنندگان دست به ابداع تکنولوژی هایی زده اند که بتوان از طریق بعید این تنظیمات را اتمام داد. یگانه گذرگاه حل، استفاده از تکنولوژی UT
فیثاگوراس (حدود 570-495BC)رهبر عرفانی گیاهخواری و وسواس فراوان ، او به علت داشتن یک قضیه در مورد مثلثهای زاویه دار راست ، مدیون جایگاه خود به عنوان مشهورترین اسم در رایشگری است ، گرچه الان به نظر می رسد که شاید او را قبل از سررسید مقرر کرده است. فیثاگوراس در جامعه ای حیات می کرد که در آن اعداد به همان اندازه برای خصوصیات معنوی آنها و برای خصوصیات ریاضی آنها ارجمند شمرده می شدند. اوج اعداد او به عنوان ذات عالم ، او را به عنوان آغازگر برجسته ریاضیات
اولین دپارتمان رسمی جامعه شناسی در دانشمند بدست آلبیون کوچک - به دعوت ویلیام رائینی هارپر - در دانشگاه شیکاگو در سال 1892 راه اندازی شد و گاهنامه جامعه شناسی آمریکایی اندکی بعد متعلق به در سال 1895 بدست محدود نیز تاسیس شد. [34 ] با این حال ، نهادینه سازی جامعه شناسی به عنوان یک رشته آکادمیک عمدتاً توسط امیل دورکهایم (1917-1388) هدایت شد ، که پوزیتیویسم را به عنوان پایه ای برای تحقیقات عملی اجتماعی گسترش داد. در حالی که دورکیم بسیاری از جزئیات فلسفه کامت
آیا از موسسات کاریابی در روسیه اطلاع دارید؟ شرایط اقدام از طریق موسسات کاریابی در روسیه چه می باشد؟ آیا در رابطه با کار در روسیه مشتاق هستید؟حوزه ی کار و جنبش موسسات کاریابی در روسیه چقدر مفصل است؟آیا موسسات مجاز کاریابی در کشور روسیه را می شناسید؟امکان کارگماری به چه مشاغلی از راه موسسات کاریابی در روسیه شدنی است؟

موسسات کاریابی در روسیه
یکی از راههای رسیدن به ماندن در مملکت روسیه اشتغال در آن مملکت است. و متعاقبا موسسات کاریابی اهمیت
محافظ تشک، اگرچه ممکن است به اندازه یک پتوی راحتی که توسط طراحان طراحی شده است، پر زرق و برق نباشد و یا به اندازه یک بالش دکمه دار اخ داشتنی و ناز ، بست خواب شما را آراسته نسازد، اما ابزاری است که برای سال های طولانی به شما خدمت می کند و تاثیر تشک شما را در سطح بالایی نگه می دارد.
چرا نگهبان تشک یکتا از ابزارها جانبی بایسته برای اریکه خواب شماست؟
زندگی تمیز یعنی حصول اطمینان از پیرامون خوابی عاری از هرگونه کنه، غبار، آلرژی زا ها و دیگر عناصر نا
در این مقاله می خواهیم به دلیل علاقه زیاد ایرانیان به مهاجرت به کشور های اروپایی مخصوصا کشور سوئد، هزینه های زندگی در کشور سوئد را به شما بگوییم که ابتدا این کشور را معرفی کلی می کنیم و سپس با هزینه های زندگی در آن آشنا می شویم.

معرفی کشور سوئد
اولین تصوری که اکثر مردم جهان از سوئد دارند، برودت و آشتی طلبی این کشور هست. سوئد کشوری حائز مردمانی با خلق و خوی سرد، ولی سازش طلب و علاقمند به کار مشارکتی میباشد. این مملکت در شمال اروپا و در شبه‌جزیر
چند ماهی است که به «قائد خوانی» رو آورده‌ام. قائد در نوشته‌هایش پرگویی می‌کند، از ف به فرحزاد می‌رود، مقصد نهایی نوشته‌اش لزوما ربطی به مبدأ و موضوع ندارد، اما با همه‌ی این اوصاف خواندنی‌است. سبک و دنیای نگارش او با همین جزئیات شاکله پیدا کرده. زاویه‌ی ورود او به همه‌ی مسائل بدیع است. از جایی به مسئله می‌پردازد و آن را موشکافی می‌کند که عمدتا کسی چنین نمی‌کند. قائد یک روشنفکر واقعی است. انتقاد می‌کند: گاهی به طنز، گاهی با شاهد مثال آو
۱) یک پالت رنگ کامل تر
در تنظیمات استوری اینستاگرام کم و بیش ۲۷ رنگ مشخص وجود دارد که کاربران می توانند از هر یک در جای پسندیده بهره بگیرند. اما اگر به پیگیری رنگ های بیشتری هستید می توانید با یک تدبیر ساده به آن ها دست پیدا کنید.
تنها کافیست آیکون Aa یا مداد را بفشارید و با نمایش رنگ ها، دستتان را کمی روی آن ها نگه دارید. با سپریدن این کار، یک طیف رنگ گسترده تر در اختیارتان پیمان می گیرد که می توانید با کشیدن دستتان روی این نوار به رنگ های اخیر ای
امتحان کردن خوراک و کله پزی یک کشور بی گمان بخشی هیجان انگیز از تجربه سفر است. با این حال افرادی که گیاهخوار هستند شدنی است در پیدا کردن یک غذای خوشمزه و سنتی که کاملا هم گیاهی باشد کمی مبتلا مشکل شوند. چون همان طور که می دانیم اکثر غذاهای خوشمزه و نامی کشورهای گوناگون از گوشت تهیه شده اند! امروز می خواهیم بهترین و لذیذ ترین غذاهای گیاهی کشورهای گوناگون گیتی را به شما شناسایی نماییم و به شما نشان بدهیم که غذای لذیذ و لذیذ لزوما به معنای یک غذا
فروشگاه ساز دایره با نحوی مهندسی شده که هر کالا، نعل بها و یا کالای مجازی (فایل ها) را می توانید سر نزاکت تعریف، رسته بندی و دسته بندی کنید و سوگند به شیوه های مشابه ناقوس دسترس مخاطب پروتکل فروشگاه ساز ویزمیز دهید. سایت ساز ویب ابزاری است که شما را مقتدر میکند درب هر سطحی از فضل کامپیوتری که باشید، برای خود یک پایگاه اینترنتی طرز اندازی کنید. علاوه برفراز سادگی کار با آن، ویب دارای قابلیتهای کامل، کاربردی و بیشماری است که اندوخته از عضویت با
سوگیری‌های شناختی: اثر شترمرغ
بهمن شهری
دانشگاه اهایواین بخش پانزدهم از یک سلسله جستار است در معرفی بیست و چهار سوگیری شناختی مهم.
افسانه ی قدیمی حاکی از آن  که هرگاه شترمرغ از چیزی بترسد، سر خویش را زیر شن فرو می‌برد بدین گونه به گمان خود از شر دشمن در امان است. اثر شتر مرغ (Ostrich Effect) نوعی سوگیری شناختی است که ذهن مایل است از برخی مسائل دائماً چشم‌پوشی کند و اصطلاحا خودش را قایم کند. در این گونه مواقع فرد ترجیح می‌دهد سرش را مثل کبک زیر برف پ
سوگیری‌های شناختی: نتیجه‌نگری
بهمن شهریدانشگاه اهایواین بخش شانزدهم از یک سلسله جستار است در معرفی بیست و چهار سوگیری شناختی مهم.نتیجه‌نگری (Outcome bias) نوعی سوگیری شناختی است که ذهن وقتی برای تصمیم‌گیری به قضاوت می‌نشیند به جای آنکه کل فرایند تصمیم‌گیری و کیفیتش را مد نظر قرار دهد فقط به نتایج تصمیم اهمیت می‌دهد.
گاهی اوقات نتایج یک تصمیم خوب از آب درمی‌آید در حالی که خود تصمیم لزوما خوب نبوده؛ اگر پول زیادی در شرط‌‌‌بندی بردیم به این
بیماری های قلبی-عروقی، سبب مرگ های بسیاری است و محققان برای کاهش خطر این سنخ مصیبت ها، روش های مختلفی پیشنهاد می دهند. اخیرا محققان در بررسی های خویشتن بوسیله فواید آب گوجه فرنگی بخاطر سلامت بیرونی جای پا برده اند. این تیم تحقیقاتی شاهد کاهش فشار خون و سطح کلسترول درون افرادی که آب گوجه فرنگی استعمال می کنند هم بوده اند اما اثر آب گوجه فرنگی روی کاهش کلسترول و فشار خون هنوز کاملا اثبات نشده است. داخل ادامه، در این مبنا توضیحات بیشتری نمایش ش
مصیبت های قلبی-عروقی، علت اجل های بسیاری است و محققان برای کاهش خطر این نوع بیماری ها، روش های مختلفی پیشنهاد می دهند. اخیرا محققان در معاینه های خود به فواید آب گوجه فرنگی برای اشتی دل اثر برده اند. این آویشن تحقیقاتی گواه کاهش تنگ کردن خون و سطح کلسترول درون افرادی که آب گوجه فرنگی مصرف می کنند هم بوده اند ولی اثر آب گوجه فرنگی روی کاهش کلسترول و تنگ کردن خون هنوز کاملا از کار افتادن نشده است. در ادامه، در این ماخذ توضیحات بیشتری نمایش شده ا
سئو کلاه خاکستری (Gray Hat SEO) چیست؟ در این نوشتار کوشش می کنیم در خصوص سئو کلاه خاکستری و تکنیک های آن صحبت کنیم.مفهوم سئو برای همگان واضح است. البته اگه هنوز با سئو آشنا نیستید می توانید نوشتار مفاهیم اولیه سئو را مطالعه فرمایید.
سئو کلاه خاکستری چیست؟سئو کلاه خاکستری به ترکیبی از کارهایی که در استراتژی سئو کلاه سفید و سئو کلاه سیاه می شود اتلاق می گردد. در استراتژی سئو کلاه خاکستری اغلب با استفاده از راهکارهای سئو کلاه سفید پیشه سئو سپریدن می
این ایام به کارگیری لپ‌تاپ‌‌های ردیف بازرگانی در محیط‌های کاری زیاد مرسوم شده است و با عرضه انواع مختلفی از آن‌ها که حائز پیکربندی‌ها و امکانات جانبی گوناگونی هستند، به راحتی می‌توان آن‌ها را جایگزین کامپیوترهای رومیزی کرد. ولی چگونه می‌توان مناسب‌ترین لپ‌تاپ را برای امور شغلی پیدا کرد؟

در حال حاضر برای خرید یک لپ‌تاپ تجاری یا در رده کاری، فاکتورها و عوامل گوناگونی دخیل هستند. این جستار سبب شده است که برای انتخاب و خرید یک محصو
طراحی سایت واکنش‌گرا : صنعت طراحی وب، همیشه حرکت ثابتی دارد. طراحی وب، به طور مداوم در مورد اختراع فناوری‌های جدید و ابزار توسعه یافته است.
مقدمه
طراحی سایت واکنش‌گرا : دلیل اصلی در یک تغییر طراحی دائمی، ظهور طیف وسیعی از دستگاه‌های موبایل جدید، تبلت‌ها و تلویزیون‌ها با دسترسی به اینترنت است. تزریق فناوری‌های وب جدید، مانند HTML5 و  CSS3نیز مهم است. طراحی وب در ایجاد یک وب‌سایت موثر، نقش حیاتی ایفا می‌کند.
هر کاری در زمینه هنر، با انتخاب بو

یک: کلیات موضوع
کار "منتقد" یا "تحلیلگر" درست در لحظه دگردیسی "گزاره" به "متن" آغاز می‌شود. یک متن –که می‌تواند یک داستان، یک جستار، یک فیلم سینمایی و یا یک قطعه موسیقی باشد- از آن لحاظ تشخص یافته که شبکه پیچیده، درهم‌تنیده و بعضا ناهمسانی از دال‌ها و مدلول‌هاست. مثلا یک فیلم سینمایی، که احتمالا غامض‌ترین نوع متن است، را در نظر بگیرید. شبکه‌ای از دال‌ها و مدلول‌ها در داستان فیلم وجود دارد. برخی از اطلاعات با مولفه‌های بصری‌ای چون کادرب
بهمن ماهِ نود و هشت با شخصی آشنا شدم که به واسطه اش تصمیم گرفتم سینمایِ ایران را، هر چقدر کم هم که شده بشناسم. این میلِ تازه به جریان افتاده ام را اما نمیخواهم در خلا پیش ببرم. تصمیم دارم بعد از دیدن فیلم های هر کارگردان اینجا برای خودم جمع بندی کنم و تلاش کنم ذهنیتِ خود را در قالب یک جستار بیرون بیاورم که در مرحله ی اول تلاشی باشد برای نوشتن و در مرحله ی دوم برای اینکه در خاطرم بماند. این اولین تلاش من برای نوشتن جستار است. پیش از این نوشتن برای
تکنیک طراحی سایت intrinsicهر صنعت یا زمینه تخصصی اصطلاحات و عبارات مخصوص به خود را دارد که تعریف آنها برای افرادی که در آن حوزه فعال هستند مشخص و قابل درک است. ولی همین مفهوم ممکن است برای کسانی که دانش تخصصی در این حوزه ندارند دشوار یا نامفهوم باشد. طراحی سایت نیز از این قاعده مستثنی نیست. در این مقاله تلاش می کنیم مفهوم جدید Intrinsic Web Design یا “طراحی سایت ذاتی” که در طراحی سایت رایج شده است را به شما معرفی کنیم.اصطلاحات جدیدی که در زمینه طراحی سایت
توصیه تاکیدی میکنم که حتما این پست را بخوانید .
بسیار کمک کننده است
 سوگیری‌های شناختی: منفی‌نگری

بهمن شهریدانشگاه اهایواین بخش چهاردهم از یک سلسله جستار است در معرفی بیست و چهار سوگیری شناختی مهم. این مجموعه روزهای دوشنبه و پنج‌شنبه و گاهی شنبه منتشر می‌شود.منفی‌نگری (Negativity bias or effect) نوعی سوگیری شناختی است که ذهن وزن بیشتری برای اخبار و اطلاعات منفی قائل می‌شود حتی اگر نسبت اطلاعات منفی و مثبت یکسان باشد.
منفی‌نگری ریشه تکاملی دارد ز
خانـه‏ هوشمند در واقع منزل ه‏ایی است که سال‏ها قبل در فیلم‏ های علمی- تخیلی دیده می‏ شد؛ منزل ه‏‏ایی که صاحبش با تنگنا دادن یک دکمه چند پیشه مقارن در آن سپریدن می‏داد؛ حتی اگر در خانه حضور نداشت. حال ما هم می‏توانیم با برقراری این سیستم در خانه‏ هایمان رویاهای گذشته را به حقیقت پیوند بزنیم و همانند بازیگران فیلم‏های علمی- تخیلی عمل کنیم.

خانه‏ هوشمند؛ ازآسایش تا مصرف بهینه
در سال‏های اخیر، واژه « هوشمند » معنای جدیدی به خویش گرفته ا
همچنین اگر میخواهید مغازه خود را گسترش بدهید و هردمبیل را محتشم خشک از قبل نمایید و خبرت کار با سیستم های مدیریت محتوا و سوپر های آنلاین را دارید پیشنهاد می شود از مجنتو استفاه کنید . سایت ساز فارسی (wizmiz.ir) مشکل گوهر اینجاست که برخی از این اشخاص مداخل تشخیص اینکه یک کاربر سیستم محتوا گذاری هستند و نه یک برنامه نویسی عاجزند. مجنتو یک پلت فرم فروشگاه ساز اوپن سورس رایگان است اما برای بهره وری از پایانناپذیر قابلیت های نفس باید هزینه های بسیاری
روایت، تعاریف و انواع
روایت شرحی از رویدادهای مرتبط و متوالی (زنجیره‌­وار) است که واقعی و یا تخیلی هستند که در قالب کلمات مکتوب یا شفاهی و یا تصاویر ثابت یا متحرک ارائه می‌­شود. Narrative از ریشه لاتین narrare به معنای گفتن to tell می­‌آید که این کلمه لاتین نیز ریشه در صفت gnarus به معنای آگاه (knowing) و متخصص و کاردان (skilled) دارد. در فارسی روایت به معنای باز گفتن، بازگفت، رویدادگویی، نقل سخن و یا خبر از کسی و گفتار و مترادف حدیث، حکایت، داستان و نقل است.
روایت
ابتدای سال گذشته که صحبت از گونه اندازی سامانه ای به صیت ۱۳۷ بخاطر استفهام به مشکلات، التماس ها و شکایات شهروندان در شهرداری همدان شد، کمتر کسی فکرش را می کرد که این ایده به بار بنشیند و ما را از آن همه ردیابی بی مولود نجات دهد. اصلا مگر می شد تو مجموعه مدیریت شهری همدان که با مشکلات اضافی دست وپنجه نرم می کند، وضع اندازی چنین سامانه قدرتمندی را باور کرد؟ اما واقعیت این است که از ۱۵ ماه پیش این سامانه نحو اندازی شده است و چند هفته پیش نیز بوسیل
مقاله درباره هنر رمانتیک مقاله درباره هنر رمانتیک 28 صفحه ، قالب Word قابل ویرایش

دسته بندی
صنایع دستی

فرمت فایل
doc

حجم فایل
21 کیلو بایت

تعداد صفحات فایل
28

توضیحات:
مقاله درباره هنر رمانتیک 28 صفحه ، قالب Word قابل ویرایش.

بخشی از متن :
مقدمه برای فهم تغییرات ما با ید به زیر سطح اشیا و حوادث بنگریم و بکوشیم آنچه را که در ذهن مردم روی می داد و می گذشت پیدا کنیم زیرا عمل و اقدام به آن صورت که ما آن را می بینیم خود نتیجه ای از مجموعه ی افکار و شهوات
پهنای باند یکی از مباحث مهم در سیستم های مدار بسته است. که به طور سر راست در هزینه های موجود تاثیرگذار است. در این مطلب کوشش کرده ایم لغایت انچه که می بایست قبل از طریق اندازی سیستم مداربسته خود درباره مصرف پهنای باند و عوامل موثر بر آن بدانید را بازگو نمائیم. در مبحث شبکه پهنای باند Bandwidth به معنی حجم اطلاعاتی است که از نقطه ای به نقطه ای سایر منتقل می گردد. 
پهنای باند بر سرعت انتقال اطلاعات نیز نشان گذار است اما صرفا و به انفرادی تعیین کننده آ
ما در بریتانیا ، تاریخ افتخارآمدی از ترقی علمی و نوآوری در اینجا داریم. شمار قابل توجهی از فناوریهای آبخیزداری در این جزیره زاده شده اند ، و ما انگلیسی ها همواره در طیف گسترده ای از مقوله های علمی ، اعم از اخترفیزیک گرفته الی جانورشناسی و تقریباً در مورد کل چیز ، به احسان نمایش داده شده ایم.
ما را باور نمی کنید؟ در اینجا 15 عالم مشهور هستی دارند که صحیح در اینجا در Blighty متولد شده اند (و از کل سال 1900 - از پیروان چارلز داروین ، آدا لولاسی ، الکساندر

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

فعالیت های روزانه آموزشی کلاس 801